Projekt "Naša prava"
Autor: Ana Sutlić, 26. 1. 2018.

Dana 25. siječnja 2018. u Osnovnoj školi Mahično održana je radionica "Konvencija o pravima djece" u sklopu projekta promicanja dječje participacije "Naša prava" koju provodi Udruga za lokalni razvoj "Turbina promjena" iz Karlovca.

Radionicu je provela stručna suradnica Kristina Cindrić iz Društva Naša djeca Karlovac, ujedno partnerima u projektu „Naša prava“, s učenicima 4. razreda.

Tako su učenici imali priliku naučiti što je to Konvencija o pravima djece, koja prava obuhvaća te su u sklopu radionice imali nekoliko kratkih zadataka kako bi što kvalitetnije i bolje usvojili znanje o samoj Konvenciji. Imali su zadatak procijeniti i raspodijeliti koja su po njihovom mišljenju prava najvažnija, a koja najmanje važna. Zatim su četiri skupine zadanih prava iz Konvencije - prava preživljavanja, prava sudjelovanja, razvojna prava i zaštitna prava, morali nacrtati i objasniti.

Radionica "Konvencija o pravima djece" nastavak je radionice "Prava i obveze djece" koja se u prosincu prošle godine održala u OŠ Mahično, a treća radionica po projektu "Naša prava" održat će se u veljači.