Trećaši na terenskoj nastavi u Ozlju
Autor: Katarina Kranjčec, 7. 10. 2013.

Učenici trećeg razreda 4. listopada 2013. bili su na terenskoj nastavi u Ozlju.

Kako bismo što bolje upoznali našu županiju 4. listopada krenuli smo vlakom iz Mahična put Ozlja. Uzbuđenje je bilo veliko jer neki su prvi puta probali vožnju vlakom.

U Ozlju smo posjetili Policijsku postaju, gdje se učenicima najviše svidio zatvor. Upoznavši razne vrste policijskih vozila iznenadila nas je jačina sirene.

Nakon ugodnog druženja s policajcima zahvalili smo im te se uputili prema Starom gradu koji nas je ponosno čekao iznad rijeke Kupe.

Kroz zanimljivo vodstvo i izlaganje našeg vodiča naučili smo mnogo o povijesti grada i znamenitim ličnostima koje su tamo živjele.

Posjetili smo i grob gluhonijeme slikarice Slave Raškaj. U Etno parku Ozalj vidjeli smo kako su ljudi nekada živjeli bez korištenja struje, vode i svih mogućih i nemogućih pomagala u malenim i skućenim kućama.

Najljepše trenutke, rekli bi moji učenici, proveli smo na dječjem igralištu uz željezničku postaju.

Ostatak fotografija možete pogledati u fotogaleriji.