POP dan
Autor: Sanja Španić, Martina Štefan, 6. 5. 2014.

30. svibnja u našoj školi nije bilo klasične nastave. No, itekako se učilo; učenici su sudjelovali u nizu radionica kroz koje su upoznavali pop kulturu. U filmiću iznad možete pogledati kako je sve izgledalo, a u daljnjem tekstu pročitajte kako su se radionice odvijale, kao i dojmove učenika koji su u njima sudjelovali.

1) Radionica pop frizura – dvije frizerke bile su zadužene za izradu frizura koje su obilježile pojedina razdoblja popularne kulture, a njihovi modeli podijelili su s nama svoje dojmove s ove radionice:
,,Na radionici mi je odlično, zabavno…radimo razne frizure s pletenicama te otkrivamo neke od tajni frizerskog zanata: kako da nam kosa bude meka te puna volumena.“
                                                                            Maja Čvangić, 7 b.

2) Glazbena radionica - učiteljica glazbene kulture Ivana Klobučar za ovu je prigodu oformila glazbeni orkestar te smo imali priliku čuti kako neke klasične skladbe zvuče u popularnoj izvedbi, ali i obrnuto:čuli smo popularne navijačke pjesme u klasičnoj izvedbi.

3) Modna revija  - na ovoj su radionici učenici modeli oživjeli neke trendove iz proteklih desetljeća. Bilo je jako zanimljivo i zabavno gledati njihovu modnu reviju koju je učiteljica hrvatskog jezika Nikolina Nikolić popratila domišljatim opisima i komentarima o pojedinim modelima.
Bilo je vrlo zanimljivo razgovarati o nečemu što nam je važno. Svjedočili smo zanimljivim, ali i smiješnim modnim idejama. Zabavno je biti manekenka, barem na dan!“
                                                                           Kristina Mrzljak, 8. r

4) Stare bijele tenisice – na ovoj radionici pod vodstvom učiteljica Ljiljane Panjević i Đurđe Starešinčić učenici su vraćali sjaj starim bijelim tenisicama. Svoje kreativne dosege predstavili su nam plešući uz popolarnu pjesmu Daniela Popovića ,,Ma daj obuci levisice…“. Evo i dojma jedne od sudionica radionice: ,,Bilo je vrlo zabavno i kreativno, uživam u prilici poput ove, kad mogu iskusiti i naučiti neke nove vještine, a ova je prilika uz to bila i vrlo korisna.“

5) Tell me a song – glazbeno- engleska radionica: YouTube je veoma popularan među tinejdžerima te mnoge od njih zanima kako nastaju prikazi pjesama koji se tamo nalaze. Upravo se time bavila radionica koju su priredili učitelj matematike Andrija Vrbanc i učiteljica engleskog jezika Katarina Seljan. Sudionici ove radionice su u programu Movie Maker uređivali pjesme čiji su tekst popratili prigodnim slikama. Na radionici je nastalo nekoliko veoma kretivnih uradaka:
1. Louis Armstrong - What a Wonderful World (by Antonela Žibrat, Leon Hrvojević and Kristijan Barešić)

2. Blink 182 - All the Small Things (by Alen Kekić, Dominik Tonković and Marko Šegina)
3. Cyndi Lauper -Girls Just Want to Have Fun (by Martina Štefan, Ivana & Mateja Matovina and Sara Golik)
4. Ylvis - What does the Fox Say? (by Mateo Valić,MAtija Kovačević, Stjepan Mlačak and Mario Strukar)

Evo i komentara polaznice ove radionice: ,,Dobili smo listu na kojoj se nalazilo mnogo popularnih pjesama. Naš je zadatak bio odabrati najdražu pop pjesmu te na internetu pronaći slike kojima smo ,,prepričali'' tekst te pjesme. Zatim smo od tih slika i teksta napravili Powerpoint prezentaciju te je ubacili u Movie Maker gdje smo dodali zvuk pjesme. Mnogo smo naučili i pritom se još i dobro zabavili!''

Martina Štefan, 8. r

6) Plesna radionica Borisa Šušnjara – naš omiljeni instruktor plesa vratio se u našu školu te je s polaznicima ove radionice osmislio rock koreografiju koju smo na kraju svi imali prilike vidjeti. Evo kako je to izgledalo tijekom radionice: ,,Učili smo nove plesne korake te nadogradili svoje plesno znanje. Bilo je to vrlo zabavno i poučno iskustvo.

Matea Hrvojević i Nives Miroslavić, 8. r.

7) Radionica breakdance-a – svojim nas je prisustvom počastio Don Kiki koji je polaznike ove  radionice naučio nekoliko breakdance pokreta, koje su nam s veseljem kasnije pokazali. Na kraju njihova nastupa imali smo priliku svjedočiti i plesnoj vještini Don Kikija čiji je nastup mnogima u publici oduzeo dah. Neki od polaznika radionice izrazili su želju da se i sami bave ovim popularnim stilom uličnog plesa.

Veselimo se idućem integriranom nastavnom danu!