Karlovački vrtuljak
Autor: MATEA GAŠLJEVIĆ, 16. 5. 2014.

Osjet vida i fotografija - Video Maker

11.-17. svibnja vrti se Karlovački vrtuljak. Učenici naše škole također su bili dijelom njegove vesele vrtnje. Više o radionicama na kojima su sudjelovali pročitajte u nastavku.

Učenici 6., 7. i 8. razreda bili su sudionici radionice Osjet vida i fotografija koju je vodio Denis Stošić. Radionica se odvijala na otvorenome u parku kraj Korane i prema riječima naših učenika bila je veoma zanimljiva i korisna: fotografirali su pojedinačni portret, grupu, pejzaže te pojedinačne pokrete na otvorenom.. Prezentacija fotografija s ove poučne redionice moći će se vidjeti i na izložbi koju će organizirati voditelj Denis Stošić.
Vrlo vrijedni bili su i učenici nižih razreda naše škole, zajedno sa svojim učiteljicama.  Prvašići su sudjelovali u radionici Kreiramo pričostop, tijekom koje su upotrijebili svoju maštu u izradi straničnika. Drugi razred odlučio se za radionicu Dodir prirode tijekom koje su istraživali svojstva vode i orijentaciju u prostoru. Treći razred je u sklopu radionice Ptica u kamenu proučavao i izrađivao različite vrste reljefa služeći se knauf pločicama. Radionica četvrtog razreda Dodirnimo ozon učenicima je osvijestila potrebu za očuvanjem Zemljina omotača.
Prezentaciju fotografija s radionice učenika viših razreda pogledajte u naslovu, a kako su se proveli učenici nižih razreda, pogledajte u nastavku.