Olimpijski dan u višim razredima
Autor: Tamara Delić, Katarina Seljan, 11. 9. 2015.

Integrirana nastava s temom Olimpijski dan u višim razredima održana je na Hrvatski olimpijski dan, 10. rujna 2015. godine. Naime, toga dana prije točno 22 godine osnovan je Hrvatski olimpijski odbor, krovna sportska organizacija svih sportaša.
Kako nam je bilo, pročitajte i pogledajte u nastavku.

Učenici od 5. do 8. razreda zajedno sa svojim razrednicama i razrednikom te predmetnim učiteljicama propješačili su od Mahična kroz Gornje Pokupje preko mosta na Kupi i mosta na Dobri, preko Priselaca do zaseoka Smukavići. Tamo se smjestio planinarski dom Ivanova hiža (188 m) čiji su domaćini planinari Hrvatskog planinarskog društva Martinščak.
Oni su nas ljubazno primili i ugodno smjestili na mnogobrojne klupe i stolice ispred i iza svog planinarskog doma. Naša vrijedna kuharica Jelena i domar Tihomir dovezli su nam marendu i sok jer smo već bili dobrano gladni i žedni. Predsjednik HPD Martinščak gospodin Kruno Golubić srdačno nas je pozdravio i ukratko upoznao s čarima planinarstva te kako je nastala Ivanova hiža. Počastio nas je s omiljenim pićem svih planinara, toplim čajem. Predložio je da nas odvede drugim putem kroz šumu do mosta na Dobri te je tako preuzeo ulogu vodiča. Tek smo sada hodajući preko zemljane staze prekrivene lišćem mogli osjetiti što je pravo planinarenje. Udisali smo svježi šumski zrak punim plućima. Pratili smo markacije na drveću kako se ne bismo izgubili na što nas je naš vodič upozorio te smo tako naučili kako se treba ponašati na planinarskoj stazi.
Istim putem preko Gornjeg Pokupja vratili smo se u Mahično pred školu zadovoljni i pomalo umorni.