Prvašići na prvoj terenskoj nastavi
Autor: Katarina Kranjčec, 9. 10. 2015.

Unatoč kišnom vremenu, prvašići su 7. listopada 2015. bili na svojoj prvoj terenskoj nastavi.

Prvu terensku nastavu prvašići su započeli posjetom Erste (prvoj) banci gdje su naučili kakao se i što se sve u banci radi. Isprobali su i stroj za brojenje novca. Banku su napustili s velikim osmjesima noseći u vrećicama Medo Štedo kasice.

Mokrih nogavica, ali i dalje dobro raspoloženi stigli su u pekaru Monika gdje su ih dočekala topla i mirisna peciva. U pogonu su uz stručno i ljubazno vodstvo naučili kako od brašna doći do peciva.

U Knjiguljici su pričali o količini zadaća u prvom razredu te poslušali priču Domaća zadaća B. Prosenjaka. Priča im se jako svidjela pa smo slikovnicu i kupili.

Na kraju tog uzbudljivog dana razgledalii smo i Karlovačku tiskaru Lana gdje su vidjeli kako se proizvodi kartonska ambalaža.