Dolazi nam književnik!
Autor: Sanja Španić, 13. 10. 2015.

U ponedjeljak, 19. listopada, učenici i učiteljice razredne nastave obilježit će Mjesec hrvatske knjige i ugostiti Hrvoja Kovačevića.

Hrvoje Kovačević rođen je 1966. u Požegi. Tijekom srednjoškolskih dana bavio se stripom, amaterskim i animiranim filmom. Studirajući arhitekturu u Zagrebu, crta karikature. Nakon što je diplomirao bavi se marketingom, a od 2002. postao je profesionalni pisac. Piše prozu i drame, za djecu i odrasle, surađuje s časopisima, radijem i televizijom.

Najpoznatiji je kao pisac za djecu i mlade, osobito po svojoj seriji „tajni“. Prvu je objavio 1996. („Tajna Ribljeg Oka“), a za „Tajnu Crne kutije“ dobio je 1998. nagradu „Grigor Vitez“. Osim „tajni“ objavio je zbirku priča „Idemo dalje“, slikovnicu „General Kiro Miš“, priču „Prijatelj Šumskog Sokola“ te romane „Ljubav Gagule Petog“, „Kuma Slava, brat i krava“, „Zašto baš ja?“  i „Anđelova šala“.

U dijelu opusa namijenjenog odraslima ističe se serija kriminalističkih romana u kojima inspektor Robert Vidmar rješava slučajeve složenih ubojstava.

Danas živi u Stubičkim Toplicama. Oženjen je i otac dvoje djece.

Više o Hrvoju Kovačeviću možete saznati na internetskoj stranici Hrvatskog društva književnika za djecu i mlade: http://www.hdkdm-klubprvihpisaca.hr/.