Nacionalni kviz za poticanje čitanja u Mjesecu hrvatske knjige (15. 10. - 15. 11.)
Autor: Sanja Španić, 15. 10. 2015.

Zabavite se rješavajući kviz i osvojite nagradu!

Kako biste mogli odgovoriti na pitanja, pregledajte knjige „77 kuhinjskih pokusa“ Milana Sikirice i „Mali fizičar“ Jasne Bagić Ljubičić te elektroničke (online) izvore: Hrvatska enciklopedija, Hrvatski obiteljski leksikon, Proleksis enciklopedija i e-škola fizika.

Do 28. listopada na adresi http://www.knjiznica.hr/kviz riješite kviz. Kviz možete poslati s bilo kojeg računala, no obavezno navedite ime i adresu svoje školske knjižnice: OŠ Mahično, Mahično bb, 47000 Karlovac.

Svi točno riješeni kvizovi bit će uključeni u izvlačenje koje će biti organizirano krajem listopada u Hrvatskom centru za dječju knjigu (Knjižnice grada Zagreba). Iz svake knjižnice izvlači se jedan pobjednik, a pobjednik naše školske knjižice osvojit će vrijednu kolekciju postera. Obavijesti o pobjednicima bit će objavljene početkom studenoga na adresi http://www.kgz.hr/?id=1621.

Između svih pobjednika, javnim izvlačenjem na završnoj svečanosti, dodjeljuju se glavna i utješne nagrade. Završna svečanost održat će se u Zagrebu u kinu Europa u četvrtak 12. studenog u 12 sati.

Nacionalni kviz za poticanje čitanja svake godine u Mjesecu hrvatske knjige organiziraju Hrvatski centar za dječju knjigu i Odjel za djecu i mladež Knjižnica grada Zagreb.