Književni susret s Hrvojem Kovačevićem
Autor: Renata Sambol, 19. 10. 2015.

Danas,19. listopada 2015. u našoj je školi gostovao književnik Hrvoje Kovačević  koji nas je  uveo u „tajne“ svojih knjiga budući većina njegovih  naslova počinje upravo riječju TAJNA. Druženje učenika razredne  nastave  s popularnim književnikom održano je u školskom holu. Gospodin Kovačević susret je počeo kratkim predstavljanjem , a onda je odgovarao na brojna pitanja učenika.

Iz njegovih odgovora doznali smo da  je dosad napisao tridesetak knjiga i da piše scenarij za tv seriju. Učenike je zanimalo i  koji je njegov roman najstrašniji, ima li u romanima strave, piše li o povijesnim temama, je li koja knjiga nagrađena. Doznali smo da puno elemenata fantastike ima u Tajni crne kutije, da je strašna Tajna graditelja straha i novi roman Tajna Zantara vidovnjaka (to je ujedno 13. tajna) i da ne piše o povijesnim temama. Hrvoje Kovačević ima dvoje djece čijen  odrastanje itekako utječe na njegovo pisanje. Književnik je rekao da je prije poticaj i motive za priče i romane uzimao iz svog života, a kasnije iz okruženja svoje djece.

Školski sat bio je kratak za sva pitanja koja su učenici željeli postaviti književniku i zato se nadamo da ćemo se uskoro ponovo družiti s piscem Hrvojem Kovačevićem. Naša školska knjižnica danas je postala bogatija za nekoliko "tajnovitih" naslova  koje će nadamo se učenici  s oduševljenjem pročitati i u njima uživati. Kao što je sam književnik rekao :"Nadam se da ćete vi uživati u čitanju  mojih  knjiga isto kao što ja uživam u njihovom pisanju. "