Dani kruha humanitarnog karaktera
Autor: Klara Čohan, 30. 10. 2015.

U petak, 23. listopada 2015. godine u OŠ Mahično učenici viših razreda svečano su proslavili Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Učenici Vjeronaučne grupe recitacijama i prigodnim molitvama započeli su humanitarnu akciju s ciljem prikupljanja novca za pomoć Sari Holjević, djevojčici sa cerebralnom paralizom iz grada Karlovca. Prodajom kolača i peciva po 1 kunu, prikupljeno je 550 kuna.

Tog su se dana učenici viših razreda OŠ Mahično odrekli jela u školskoj kuhinji s ciljem da pomognu učenicima naše škole kojima je, zbog slabijeg imovinskog stanja,  potrebna pomoć za školske izlete i terensku nastavu.

Neka nam srca uvijek ostanu tako otvorena za bližnjega u nevolji, pa ćemo tako uvijek znati na pravi način zahvaliti i dostojno slaviti Dane kruha.

K R U H

Uz miris svježega kruha ja jutrom se budim

I dok njegova finoća se osjeća u zraku

Sa mirisima jutarnjeg kruha ostvarujem pobjede nove

Za tim mirisom ja svaki dan žudim

I po svjetlu i po mraku

Dok je dan i dok ljudi putuju u snove

I uživam u tom mirisu dobrote i topline

Što osjetim svaki dan

I što su mi srcu prirasli

Taj miris u meni nikada ne mine

On ulazi u moj san

A ja i on smo skupa u cvijetak izrasli.

Pavao Jančić, 6. razred