Veliko pužovanje iza kulisa
Autor: Renata Sambol, 30. 3. 2016.

Danas  su se učenici razredne nastave družili s glumcima  karlovačkog kazališta Zorin dom.

Trebao je to biti jedan  sasvim običan odlazak u kazalište. Ali,zbog bolesti glavne glumice u predstavi „Veliko pužovanje“  koju smo trebali gledati, naš posjet kazalištu pretvorio se u našu, pomalo neobičnu predstavu. Glumci  iz te  predstave upoznali su nas s Mirkom Svemirkom i njegovim prijateljima lutkama koji su glavni likovi u „Velikom pužovanju“. Naučili smo da su te lutke zapravo lutke zijevalice, a pokreću se tako da ih „obučemo“ na ruku. Djeca su to vrlo rado isprobala. Posudila su lutkama i svoj glas jer su im glumci objasnili da je glas vrlo bitan u predstavi. Pokreti tijela i glas koji posuđujemo lutkama  čine predstavu zanimljivom. Djeca su imala prigodu isprobati i mini kostime kojima glumci isto udahnjuju dušu.

Tako smo danas mi imali prigodu odigrati našu predstavu na daskama koje život znače.

Dogovorili smo i  „veliko pužovanje“ u našoj školi čim se glavna glumica oporavi. Želimo joj brz oporavak i radujemo se  susretu s  njom  i njezinim prijateljima -Mirkom  Svemirkom i  ostalim  puževima.

Ovako je to izgledalo danas …..

/p>