Uspjesi naših atletskih ekipa
Autor: Tamara Delić, Katarina Seljan, 7. 4. 2016.

Županijsko natjecanje u atletici za dječake i djevojčice održalo se 31. ožujka 2016. godine na nogometno- atletskom stadionu „Branko Čavlović- Čavlek“ u Karlovcu u svim disciplinama osim skoka uvis koji je bio u dvorani osnovne škole Dubovac 16. ožujka.

Vrijeme  je bilo sunčano i toplo s umjerenim vjetrom.  Iako uvjeti na atletskoj stazi i ostalim borilištima nisu bili zadovoljavajući učenice i učenici svih škola sudionika su se borili kako bi postigli što bolje rezultate za svoje ekipe. Naime, atletska staza je prepuna oštećenja te bi je trebalo promijeniti kako bi svi koji je koriste mogli nesmetano i bez opasnosti po ozljede  baviti se sportom i rekreacijom.

Za školsku ekipu djevojčica OŠ Mahično nastupile su: trčanje 100 metara Elena Pustinšak, 6. razred, trčanje 300 metara Lana Perinac , 5. razred, trčanje 600 metara Lara Amon, 8.a razred, skok uvis Lorena Tuček, 6. razred, skok udalj Anamarija Furlić, 8.a razred, bacanje kugle od 3kg Helena Magličić, 8.b razred, bacanje vorteksa Rea Bijelić, 6. razred, trčanje u štafeti 100m-200m-300m-400m Antonela Seljan, 6. razred, Anamarija Furlić, Lana Perinac i Elena Pustinšak. Pojedinačan najbolji plasman ostvarila je Lara Amon u utrci na 600 metara koja je osvojila 1. mjesto s rezultatom 2:01,1, 9 sekundi bolje od drugoplasirane.

Kod dječaka nastupili smo u slijedećem sastavu: trčanje 100 metra, Tonino Humski, 8.b razred, trčanje 300 metara Alen Lovrić, 6. razred, trčanje 800 metra Danijel Valić, 6. razred, skok uvis Leon Belanek, 6. razred, skok udalj Ivan Rendulić, 6. razred, bacanje kugle od 4kg Josip Šćulac, 8.a. razred, bacanje vorteksa  Leo Vukoder, 8.a razred, trčanje u štafeti 100m-200m-300m-400m Tonino HumskiLeo Vukoder, Toni Drčec 8.a razred i Josip Šćulac. Najbolji plasman postigao je Josip Šćulac bacivši kuglu  od 4kg 10,54 metara.

Ekipno smo osvojili 3. mjesto u obje kategorije, djevojčice i dječaci !

Čestitke svim učenicima koji su nastupili na natjecanju !