Terenska nastava u Varaždinu
Autor: Renata Sambol, 24. 5. 2016.

Jučer,23.svibnja 2016. učenici razredne nastave OŠ Mahično su  bili na terenskoj  nastavi u Varaždinu.

Krenuli smo u 8 h iz Mahična, a u Varaždin smo stigli oko 10 h. Imali smo malu  stanku na odmorištu u Sesvetama iza Zagreba.

Po dolasku u Varaždin posjetili smo varaždinsko groblje. Groblje je zapravo park jer je  uređeno po nekom redu. Veliko je kao 30  nogometnih igrališta. Vodič nam je ispričao  zgodu kako su mu zamijenili godinu  rođenja pa je zapravo star preko 300 godina.

Do starog varaždinskog  grada  prošetali smo kroz park za ljude,ali i park za pse.

U  dvorištu  varaždinskog starog grada  upoznali smo   saborskog zastupnika  Ladislava Ilčića.

Razgledali smo i palaču Herzer, varaždinsku katedralu i  samostan. Danas je u samostanu smješten Fakultet organizacije i informatike u Varaždinu.

Sve te varaždinske   građevine su  bogato ukrašene iz vremena  baroka. Tako je u samostanu  stubište ukrašeno zlatnim  ukrasima (ornamentima).

U šetnji gradom  naišli smo na kip Grgura  Ninskog i zaželjeli želju. Usput  smo  vidjeli i Anđeoski vrtić. Ovaj put nismo bili u Muzeju  anđela već u Entomološkom muzeju. Tamo je prikazan svijet kukaca.

Kroz  jednu ulicu smo „bežali” odnosno trčali maraton. Upoznali smo jednu željeznu damu  čija haljina je ukrašena ljubavnim lokotima.

Naša  nastava  nije mogla proći bez Gajeve pjesme o Varaždincu,domovine sinu.

Na povratku sa terenske nastave  igrali smo se i sladili sladoledom u Aquacityu ,odmorištu nedaleko Varaždina.

U Mahično smo se vratili u večernjim satima.