Jesenski školski kros 2016.- medalja za Jakova!
Autor: Katarina Seljan, Tamara Delić, 7. 10. 2016.

U utorak 4. listopada održan je tradicionalni Kros učenica i učenika osnovnih i srednjih škola Karlovačke županije u organizaciji Školskog sportskog saveza Karlovačke županije i Atletskog kluba Karlovac. Nastupili su i učenici naše škole, a Jakov Perinac osvojio je srebrnu medalju.

Članovi OŠ Mahično sudjelovali su u pratnji profesorice tjelesnog odgoja Tamare Delić. Kros je održan u 10 natjecateljskih kategorija. Našu školu u kategoriji 3. i 4. razreda za dječake predstavio je Jakov Perinac koji je osvojio i srebrnu medalju u svojoj kategoriji, 400 m. Čestitke Jakovu, uz još mnogo sportskih uspjeha! Kategoriju 5. i 6. razreda za dječake predstavili su Dino Golik, Andrija Ferenac, Dario Amić i Josip Volarić. Djevojčice u kategoriji 5. i 6. razreda koje su predstavljale OŠ Mahično su Lana Perinac, Ana Žugac, Matea Dumenčić, Tara Bijelić, Marijana Opalički i Valentina Volarić. U kategoriji djevojčica 7. i 8. razreda nastupile su Elena Pustinšak, Monika Hranilović, Laura Vratarić, Rea Bijelić i Viktorija Prpić. Dječaci u kategoriji 7. i 8. razreda koji su trčali za našu školu su Leon Belanek, Alen Lovrić, Danijel Valić i Ivan Rendulić.

Zapaženiji rezultat ostvarila je i Lana Perinac koja je zauzela 5. mjesto u kategoriji učenica 5. i 6. razreda, 800 m.Čestitke Lani i svim učenicima koji su predstavili OŠ Mahično!