Posjet KD Lisinski: predstava Gusle moje električne
Autor: Katarina Seljan, 1. 5. 2017.

Učenici viših razreda u petak 28. travnja posjetili su Koncertnu dvoranu Vatroslav Lisinski, gdje su pogledali predstavu Željka Vukmirice Gusle moje električne".

Proslavljeni komičar Željko Vukmirica odveo nas je na putovanje kroz koje smo istraživali glazbu našeg naroda.

Autor predstavu izvodi kao snoviđenje kroz koje putujemo letenjem koje počinje u utrobi maternice, a nastavlja se susretom s indijanskim poglavicom. Utemeljena je na vibraciji, počiva na zvuku i počinje činom rođenja, a izvire iz spoznaje da kada se nađeš daleko na drugom kontinentu jedini način da objasniš odakle dolaziš jest da pjevaš pjesme koje se pjevaju u tvom kraju.

Izvor: http://www.zagreb.info