Državna razina Modelarske lige
Autor: Katarina Seljan, 1. 6. 2017.

Majstori i pol (Lucija Lukešić, 7.a r. i Adrian Ivka, 8.b r.) uspješno su obranili svoj naslov. Zajedno sa svojom mentoricom Maricom Car Mihalić protekli su vikend otputovali u Kraljevicu gdje su se natjecali na državnoj razini Modelarske lige. Kako radi njihov uradak, stroj za pikule (marble machine), koji je u zbornici dobio i novi naziv ''špekulator'', pogledajte ovdje, a više o samom natjecanju pročitajte i pogledajte u nastavku.

Državno natjecanje iz Modelarske lige za  2016./2017. održano je u Kraljevici od 26.-28. svibnja 2017. Na njemu su OŠ Mahično predstavljali Lucija Lukešić  (7.a r.) i Adrian Ivka (8.b r.). Od šperploče su izrađivali stroj za pikule (Marble machine). Uspješno su ga napravili nakon skoro 5 sati rada. Zauzeli su 8. mjesto u konkurenciji 24 ekipe. U radnom ozračju koje je obogaćeno i lijepim izletom stekli su nove prijatelje, a svoj atraktivan uradak ponijeli su sa sobom kući.
Lucija i Adrian, čestitamo vam na ovom uspjehu, a vašoj mentorici želimo još mnogo učenika poput vas!