Posjet osmih razreda Vukovaru
Autor: Katarina Seljan, Lucija Lukešić, 16. 11. 2017.

Učenici su osmih razreda 7. i 8. studenog posjetili grad Vukovar. Tamo su mogli puno naučiti o Domovinskom ratu i njegovim posljedicama koje su bile katastrofalne za grad Vukovar koji se još i danas nije od njih u potpunosti oporavio.

Posjetili su Muzej vučedolske kulture, Muzej grada Vukovara, Križ na ušću Vuke u Dunav, Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Memorijalno groblje, Ovčaru, izložbene prostore Memorijalnog centra Vukovar, Vukovarsku bolnicu, Vodotoranj te rodnu kuću Lavoslava Ružičke gdje su učenici imali priliku prisustvovati „Školi mira“ i pokazati u kvizu znanja što su naučili o Domovinskom ratu u Vukovaru.

S drugim osvojenim mjestom u kvizu znanja, dirnuti događajima iz Domovinskog rata, s pomiješanim osjećajima i nepotpunim shvaćanjem kako su ljudi proživljavali te teško opisive trenutke stradanja i patnje, učenici su se vratili svojim domovima.

Učenicima je pružena prilika da svojim očima vide posljedice rata, shvate važnost mira i nauče nešto novo o hrvatskoj povijesti.