„1,2,3 – Imamo prava svi!“
Autor: Branka Grčić, 22. 4. 2018.

Dana 19. travnja 2018. održana je radionica "Igranje edukativne igre o pravima djece" u sklopu projekta promicanja dječje participacije "Naša prava" kojeg provodi Udruga za lokalni razvoj "Turbina promjena" iz Karlovca.

Radionicu su provele Anamarija Garašić i Petra Šegulić iz Udruge „Turbina promjena“.

Igra naziva „1,2,3 – Imamo prava svi!“ edukativna je društvena igra koju su napravila sama djeca koja su sudjelovala u projektu „Naša prava“. Naime, u sklopu trećeg ciklusa radionica pod nazivom „Izrada edukativne igre o pravima djece“ učenici četvrtih razreda četiri osnovne škole, među kojima je i OŠ Mahično, sudjelovali su u izradi igre koju su sada napokon imali priliku i odigrati.

Kroz igru koja sadrži pitanja o dječjim pravima i obvezama te zadatke povezane s njihovim potrebama i željama, učenici su proveli sat na otvorenom te na zabavan način utvrdili svoje znanje te s veseljem izvršavali zadatke koji su bili pred njima.

Radionica "Igranje edukativne igre o pravima djece" posljednja je u nizu radionica u sklopu projekta „Naša prava“, koje su se od studenog provodile u OŠ Mahično, a završili smo je uz igru, tjelovježbu i smijeh.