Vrti se Karlovački vrtuljak
Autor: Renata Sambol, 18. 5. 2018.

Karlovački vrtuljak se zavrtio i ove godine  u tjednu  od 15. do 20. svibnja. Učenici naše škole također su bili dijelom njegove vesele vrtnje. Više o radionicama na kojima su sudjelovali pročitajte u nastavku.

Prvašići su posjetili kjnižaru Knjiguljica u kojoj su čitali priču Vrlo gladna gusjenica, pričali o svijetu gusjenica i leptira i na kraju  izrađivali čupave gusjenice na listu i njihovu hranu.

Drugi razred je sudjlovao u radionici pod nazivom Voda može sve. U njoj su  ponovili i proširili znanje o vodi kroz  edukativne crtane filmove,ali i zanimljive pokuse koje su za nas pripremile učiteljice  u Centru za odgoj djece i mladeži. Nakon odrađene radionice upoznali smo   učenike Centra  koji uče po posebnim i individualiziranim programima što nam je zasigurno proširilo vidike.

Učenici trećeg razreda i PŠ Goršćaki ponavljali su i proširivali znanje o našem gradu kroz radionicu  Upoznavanje s gradom Karlovcem uz stručnog vodiča, karlovačkog  književnika Dubravka Halovanića.

I četvrtaši  su  upoznali Karlovac na pustolovnom putovanju  u radionici upravo takvog naziva-Pustolovni Karlovac.Tako su osim  poznatih istraživača braće Seljan čule i za još jednog  karlovačkog pustolova  Jakova Šašelja.