Ovaj mjesec: 2016

Slike s projektnog dana možete vidjeti u foto-galeriji.

Ovogodišnji projektni dan odvijao se u znaku telefona. Učenici su sudjelovali u devet radionica vezanih uz ovaj izum koji je promijenio svijet. Moglo se pronaći za svakoga ponešto.
      Glazbeno-plesna radionica pod vodstvom nastavnica iz glazbenog bavila se osjetom sluha na zabavan način. Radionica Želim ti… pod vodstvom nastavnice iz biologije Marine Špine Juraić  učenicima je približila proces nastajanja sluha, a sve je bilo i u duhu dolazećih blagdana jer su na kraju izradili primitivni telefon preko kojeg su jedni drugima izgovarali božićne čestitke. Nastavnice iz hrvatskog učenicima su približile svijet SMS poruka u radionici Napiši mi SMS. Kroz analizu kratkih pisanih poruka nabrojali su razloge za i protiv pravilnog pisanja poruka. Nastavnik iz matematike s osmašima je istraživao zvuk putem miksanja njihovih omiljenih pjesama, dok su sudionici radionice s psihologinjom Majom istražili je li mobitel naš prijatelj ili neprijatelj. Nastavnica iz matematike sa svojom se grupom igrala se pokvarenog telefona, a grupa nastavnice iz biologije Ljiljane Panjević čak je i nazvala Hrabri telefon, što se pokazalo odličnom idejom jer ne samo da su saznali nešto zanimljivo, već sada znaju i jedan novi broj na koji se mogu obratiti u slučaju da im zatreba pomoć. Na radionici nastavnica iz informatike i engleskog učenici su imali zadatak snimiti nekoliko telefonskih razgovora na engleskom jeziku (Telephone English) te ih predstaviti publici u vidu zadatka, što su vrlo uspješno i učinili, koristeći suvremenu tehnologiju. Posebno su nas na razmišljanje potakle Anđeoske poruke nade koje su bile tema radionice nastavnice iz geografije.Poruke nade, zajedno sa ostalim plakatima možete pronaći izložene na panoima u našoj školi.

Evo i nekoliko dojmova s radionica:

Anđeoske poruke nade ( Ivona Tukac)

Na radionici mi se svidjelo.Najbolje mi je bilo kada smo čitali poruke koje smo izvukli. Na kraju je radionica je završila igrom.
                                                                          Anamarija Furlić, 6.a

Izrađivali smo mnoge poruke koje smo kasnije predstavili učenicima. Zabavljali smo se i igrali se pantomime. Sve u svemu, bilo je zabavno i ponovno bih išla na tu radionicu.

Leonarda Bošnjak 6.b

Bilo je zabavno. Svidjele su mi se poruke, a još više što smo se kasnije igrale pantomime . Najbolje mi je bilo kada smo trebale ukrasiti kartice.

Lucija  Požar  6.r

SOS  telefon (Ljiljana Panjević)

Bilo je super! Družili smo se i zabavljali dok smo učili o hrabrom telefonu.

Matea Gašljević 6.b

Pokvareni telefon (Đurđa Starešinčić)

Bilo mi je lijepo jer smo izrađivali razne stvari od papira.

Karla Španić 5.b

Mobitel - Prijatelj ili neprijatelj (psihologinja Maja Navijalić)

Radionica je bila zanimljiva, otkrili smo dosta toga što nas je začudilo. Svi smo sudjelovali u izradi plakata i pritom smo se bolje upoznali.

Nikolina Perinac 8. r

Na radionici mi se gotovo sve svidjelo. Radili smo različite vježbe, naučila sam mnoge nove stvari i zajedno smo došli do zaključka. Radionica je bila zanimljiva i sviđala mi se ta tema.

Melita Kekić 8.r

Zvuk (Andrija Vrbanc)

Na radionici mi je bilo super. Radili smo ono što ja volim, a to je zvuk.

Vito Vratarić 8.r

Napiši mi SMS (Mirjana Jambrošić i Nikolina Nikolić)

Bilo je lijepo, zanimljivo, dobro i poučno.

Dora i Paula Vrbanić 7.a r

Želim ti… (Marina Špine Juraić)

Bilo je zabavno. Naučila sam neke nove stvari. Sve u svemu OK.

Maja Čvangić 7.b

Radionica je bila zabavna, poučna, tako da smo sve u veselju obavljali.

Nikol Tomičić 8.r