Terenska nastava - Zagreb
Autor: Katarina Seljan, 2. 4. 2016.

Vrlo sadržajna terenska nastava priređena je za učenike viših razreda - bili smo u Muzeju iluzija, crkvi sv. Blaža te u Cinestaru Arena centra gdje smo gledali igrani film Utrka.

Muzej iluzija na vrlo zanimljiv i edukativan način predočio nam je neke od najpoznatijih optičkih varki, uživali smo u slagalicama i mozgalicama raznih vrsta, te smo bili osupnuti smicalicama koje nam je sposoban prirediti vlastiti um.

U crkvi sv. Blaža vidjeli smo prve hrvatske jaslice, izrađene od voska i stare stotinu godina.

Film Utrka temeljen na istinitim događajima i životu Jessea Owensa, slavnog američkog atletičara, legendarnog po svom četverostrukom trijumfu na Olimpijskim igrama u Berlinu, 1936. godine, na nas je ostavio snažan dojam.

Na kraju dana, uživali smo u slobodnom vremenu provedenom u Arena centru koje smo iskoristili za razgledavanje izloga, a neki i za kupnju, jer...tenisica nikad dosta.