Projektni dan " Razlike nas spajaju"
Autor: Ana Sutlić, 15. 11. 2016.

U ponedjeljak, 14.11.2016. godine, učenici od 1. do 4. razreda održali su Projektni dan pod nazivom „Razlike nas spajaju“.

U sklopu programa „Za sigurno i poticajno okruženje u školama" te s ciljem obilježvanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti, Međunarodnog dana djeteta i Međunarodnog dana tolerancije održali smo Projektni dan s temom „Razlike nas spajaju“.

Naša prva gošća bila je Ivančica Rubido, predsjednica udruge Jak kao Jakov. "Teta" Ivančica ispričala je djeci priču o njenom sinu Jakovu koji je preminuo u 13. godini života od leukemije. Pokazala je djeci plišance koji su bili Jakovu društvo na bolničkom krevetu i pomagali da prođe sve što je trebao proći… Upoznala je djecu sa serijom slikovnica BUDI JAK KAO JAKOV, u kojima su glavni likovi Jakovljevi plišanci… Krečekeš, Koštar, Njoško, Longec, Mijuza, Liješter, i Boskeee…. Jakov je iza sebe ostavio pjesmu koju je glazbena grupa Connect obradila pod nazivom „Jak kao Jakov“, te je nastao i istoimeni spot koji su naši učenici također pogledali i poslušali.

U drugom dijelu Dana predstavila nam se Udruga slijepih grada Karlovca i Karlovačke županije. Predstavnici Udruge educirali su nas o pristupu i komunikaciji slijepim osobama, o kretanju uz pomoć psa vodiča i dugog bijelog štapa ali i pomagalima slijepih osoba, mogućnostima i sposobnostima slijepih osoba. Približili su nam život slijepih osoba, ali i naučili nas kako im možemo pomoći u svakodnevnom životu.

Puno je dojmova donio današnji dan a naši su ih učenici i učitelji zabilježili u obliku crteža i sastavaka koji se mogu vidjeti u holu naše Škole.