Dan otvorenih vrata Veleučilišta u Karlovcu
Autor: Katarina Seljan, 6. 4. 2017.

U ponedjeljak 3.4.2017. nekoliko učenika 7.a i b. razreda u pratnji profesorice Ankice Veseljić posjetilo je Veleučilište u Karlovcu povodom dana otvorenih vrata.

Učenici su vidjeli  moderno opremljeni kemijski laboratorij koji su im pokazali ljubazni domaćini. Sudjelovali su na radionici „Metali i soli metala“. Niz zabavnih, ali zanimljivih i poučnih pokusa pripremila je prof. Sanja Penić. Učenici su u paru izvodili pokuse prema uputama, pa su tako dokazivali željezo u žitnim pahuljicama, bojali plamen solima metala, proučavali reakciju magnezija i klorovodične kiseline i na kraju su sami izradili svoj silikatni vrt, koji su ponijeli kući.

Neke opasnije pokuse poput reakcije natrija i vode, te bakra i koncentrirane dušićne kiseline, pogledali su kao demonstracijske.