Glazba je zvonka radost
Autor: Renata Sambol, 28. 9. 2017.

Danas su se učenici drugog i trećeg razreda družili s profesorima Glazbene škole Karlovac.

Troje profesora Glazbene škole Karlovac prezentiralo je našim učenicima  instrumente koje oni nisu u prilici često čuti. Ti instrumenti su oboa i poprečna flauta. Učenici su imali prilike vidjeti kako ta glazbala izgledaju, od čega su napravljena i kakav zvuk proizvode. Tako smo naučili da je oboa drveni puhački instrument koji ima usnik ali da je njena uloga vrlo važna u orkestru. Oboa daje prvi ton u orkestru i samim tim  počinje sviranje. Učenici su znali da se flauta svira malo drugačije nego ostali instrumenti pa ih je profesorica poučila da se upravo zbog toga zove "poprečna" flauta, ali da postoji i blok flauta koju sviramo kao i ostale puhačke instrumente.

Profesori su nam izveli i nekoliko melodija, od Handla do La Bambe.Tako smo mogli naučiti da se glazbalima može odsvirati i nešto staro i nešto modernijeg ritma.