e-knjige

eLektire ili lektire na internetu sadrže oko 200 knjiga i obilje multimedijskih sadržaja, kao što su zvučni i filmiski zapisi. Za korištenje eLektira potrebno je imati aktivan elektronički identitet u AAI@EduHR sustavu, za što se možete obratiti administratoru imenika u školi.

Slušam knjigu je audioknjižnica u kojoj možete poslušati klasike hrvatske književnosti ("Priče iz davnine", "Alkar", "Duga" itd.) u govornoj izvedbi profesionalnih glumaca.

ICDL (International Children's Digital Library) ili Međunarodna dječja digitalizirana knjižnica predstavlja zbirku ponajboljih svjetskih knjiga i slikovnica. Uistinu fantastična zbirka u kojoj su predstavljeni gotovo svaka kultura i svaki jezik, pa tako i hrvatska književnost

BEK (Besplatne Elektroničke Knjige) projekt je Društva za promicanje književnosti na novim medijima. Objavljuju suvremene naslove afirmiranih i neafirmiranih hrvatskih autora i autorica, a naglasak je na tradicionalno nekomercijalim književnim rodovima i vrstama kao što su kratke priče, novele, poezija, eseji i drame. Naslovi se mogu preuzeti u različitim oblicima, ovisno o uređaju s kojega ćete čitati.

A naslove učenika naše (i područne) škole možete pogledati na sljedećim poveznicama:

Nimalo grozan život u groznoj šumi - zbirka stripova uč. 4. r. (šk. g. 2019./2020.)

Naše čitateljsko putovanje - slikovnica uč. 3. r. (šk. g. 2020./2021.)

Jetijev dnevnik - slikovnica uč. 3. r. OŠ i 2./3. r. PŠ (šk. g. 2021./2022.)

Lisičji Božić - slikovnica uč. 3. r. (šk. g. 2022./2023.)