e-priručna građa

ENCIKLOPEDIJE

Proleksis enciklopedija prva je hrvatska opća i nacionalna enciklopedija u elektroničkom izdanju.

Enciklopedija Leksikografskog zavoda "Miroslav Krleža"

Ostala elektronička izdanja Lekskografskog zavoda "Miroslav Krleža":

Stripovska enciklopedija - popis stripova i stripovskih junaka s detaljnim opisom nekih od njih

RJEČNICI I PRAVOPISI

Hrvatski jezični portal (HJP) ili Rječnik hrvatskoga jezika zajednički je projekt nakladničke kuće Znanje i Srca (Sveučilišnoga računskog centra). Sadrži preko 100.000 osnovnih riječi (natuknica), a većini riječi pridodani su izvedeni oblici, tj. gramatička razrada. Rječnička baza neprestano se nadopunjuje i korigira.

Hrvatski pravopis Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje (IHJJ) sadrži pravopisna pravila i pravopisni rječnik (popis riječi s kojima je povezan kakav pravopisni problem).

HRVATSKI JEZIČNI PRIRUČNICI

Hrvatska školska gramatika Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje (IHJJ) kratak je podsjetnik na osnovna gramatička pravila hrvatskoga standardnog jezika.

Jezični savjetnik IHJJ-a.

Bolje.hr ili Bolje je hrvatski! mrežne su stranice IHJJ-a s prijedlozima hrvatskih zamjena za strane riječi i tuđice koje su neprilagođene ušle u uporabu u hrvatskome jeziku.

Baza frazema hrvatskoga jezika.

Hrvatski terimnološki portal središnje je mjesto okupljanja suvremene terminološke građe na hrvatskome jeziku. Obuhvaća hrvatsko strukovno nazivlje, strukovne rječnike i nazivlje iz norma Hrvatskoga zavoda za norme.