Zavrtio se Karlovački vrtuljak
Autor: Renata Sambol, 11. 5. 2015.

Danas, 11.svibnja 2015. učenici 3. i 4. razreda sudjelovali su na edukativnim radionicama Karlovačkog vrtuljka.

Posjet Karlovačkom vrtuljku iskoristili smo i  u humanitarne svrhe. Tijekom proteklih tjedana pridružili smo se akciji "Skupljajmo plastične čepove za skupe lijekove" i marljivo skupljali plastične čepove kako bi pridonijeli  kupnji lijekova za djecu oboljelu od malignih bolesti. Čepove smo  dodali u veliku kutiju ispred Zorin doma gdje se skupljaju i čepovi iz ostalih škola.

Dio učenika 3. i 4. r.razreda su svoja znanja proširivala  u radionici naziva Gmazovi. Cilj radionice je bio  naslikati teksturu,odnosno površinu njihova tijela teknikom grataž. Prije samog likovnog rada učenici su se upoznali sa različitim teksturama odnosno površinama . Morali su opipom prepoznati o kakvom  se predmetu radi  a da pritom ne gledaju u vreću. Nakon toga su opisivali i prepoznavali različite teksture gmazova. Na kraju je uslijedilo crtanje tehnikom grataž. Papir su namazali voskom,potom ga obojili crnom temperom. Kad se tempera dobro osušila,drvenim štapićem su iscrtavali teksture kornjača,zmija,guštera i krokodila. Slike  će biti izložene  na  izložbi u Zorin domu.

Drugi dio učenika  3. i 4.r. je sudjelovao u radionici izrade slika od suhog cvijeća. U radionici su nastale kreativne slike  koje će također biti izložene na izložbi u Gradskoj knjižnici Ivan Goran Kovačić.