Sveti Nikola
Autor: Renata Sambol, 7. 12. 2015.

Već smo bili pomalo zabrinuti.

Nikolinje je bilo jučer, 6. prosinca, a sveti Nikola nije došao  u našu školu. Istina, još u petak,  4. prosinca, ostavio nam je  poklone na školskim klupama. Nije nas to iznenadilo jer zna se da sv.Nikola dolazi iz dalekih krajeva kao i da ima puno djece koja ga željno očekuju.

Zbog toga smo  ga mi ipak odlučili pozvati k nama. Pripremili smo mnoštvo  recitacija, igrokaza, pjesama i plesa kako bismo i mi njega   darivali. Bio je vrlo zadovoljan našim programom pa je i on nas darivao prigodnim poklonima. Čak se i sam uključio s jednom recitacijom. Sudeći  po njegovom zadovoljnom licu nadamo se i očekujemo da će nas i dogodine posjetiti.

A Krampus?  Njega nismo očekivali. Cijelu godinu smo bili veseli i poslušni, marljivo učili svaki dan. “Dakle, Krampus u našoj školi nema kome dati šibu.“- tako smo razmišljali.

Ali, zamislite! Pojavila su se čak dva Krampusa! I veliki, i mali! No ,brzo smo ih otjerali u kut gdje im je i mjesto. Tako je nekad bilo u školi.  Nevaljalcima je mjesto u kutu!