Ptice zavičaja - nova informativna ploča u okolišu naše škole
Autor: Jasmina Štefan, 18. 6. 2021.

U okolišu naše škole postavljena je nova informativna ploča o pticama  zavičaja. Učenici 2. i 4. razreda cijelu godinu radili su na projektu Svaka ptica svome jatu leti i za kraj svojih aktivnosti postavili zanimljive informativne podatke.

Tijekom nastavne godine učenici su marljivo radili na različitim projektnim aktivnostima eTwinningova projekta Svaka ptica svome jatu leti.

Tijekom jeseni  učenici i roditelji izrađivali su kućice za ptice te ih postavili u školski okoliš. Zimski zadatak bio je hraniti ptice stanarice. U proljeće učenici su brojali  jedinke te istraživali njihove nazive, specifičnosti i razlike. Sve podatke složili su  u digitalne knjige ili plakate te za kraj odlučili postaviti informativnu ploču kako bi svi prolaznici kroz mjesto i posjetitelji naše škole mogli saznati koje ptice obitavaju u našem okruženju. Sastavni dio ploče su i qr kodovi pa posjetitelji mogu saznati i  kako se glasaju naše ptice. Ljepota je što učenici primjećuju pjev ptica, njihov izgled i  vesele se što ih raspoznaju.

Svečanom otvaranju naše ploče nazočna je bila  ravnateljica Škole te učenici i učiteljica 3. razreda.

Zahvaljujemo  gospodinu Boriću koji nam je donirao materijal te pomogao u izradi informativne ploče.

S učenicima 2. i 4. razreda radile su učiteljice Katarina Kranjčec i Jasmina Štefan.