Terenska nastava Karlovačka zvijezda-4.razred
Autor: Renata Sambol, 25. 4. 2012.

Danas,25. travnja učenici nižih razreda su bili na terenskoj nastavi u  sklopu projekta grada Karlovca „Karlovačka zvijezda“.

Učenici 4. r. svoju terensku nastavu započeli su  na mjestu gdje je  počinjala Jozefinska cesta- kod Miljokaza.

Kako se  u blizini nalazi Osnovna škola Braća Seljan   i mi  smo  se prisjetili naših karlovačkih istraživača ,  braće Seljan i ponovili što smo o njima naučili. Naravno da nismo zaboravili na naše kazalište   Zorin dom koje rado posjećujemo i slavno pjevačko društvo Zora.Na putu do  Zvijezde prošli smo uz igralište i klizalište Šanac, Gambonov štacungaleriju Zilik i pravoslavnu crkvu. Ponešto smo naučili i o tome (koliko je bilo učiteljičinog znanja). Put nas je doveo do Jelačićevog trga gdje se nalaze povijesne znamenitosti; zdenac,Kužni pil s likom Bogorodice, Franjevački samostan i Crkva  Presvetog Trojstva. Tu smo još ponešto naučili, ali malo se i  odmorili.

Svoja znanja upotpunili smo u gradskom muzeju .

Na kraju smo pokušali riješiti listiće kako bi se podsjetili  na sve što smo vidjeli i doživjeli.

Ali, imamo mi i  novih ideja.

Prostor ispred muzeja i kameni ostaci crkvice mogli bi se urediti u plesni podij. Tako bi se svake godine uoči Dana grada Karlovca, 13. srpnja tu mogao održavati Zvjezdani bal.

Možda će u tu svrhu pomoći mjerenja koja su napravili dječaci 4.r.