Glumci Osnovne škole Draganići, publika Osnovne škole Mahično
Autor: Nikolina Nikolić, 24. 5. 2012.

Kako suradnja  dviju  osnovnih škola može biti korisna i poticajna dokazali smo i danas, 23. svibnja 2012. godine kada je u našu školu stigla Dramska skupina OŠ Draganići te izvela svoje dvije dramske predstave. Naime, s ciljem promicanja vrijednosti kao što su druženje, suradnja,  uvažavanje različitih mišljenja i stavova, pronalaženje pozitivnoga u sebi i drugima pozvali smo članove skupine te njihovu voditeljicu, učiteljicu Matildu Marković, da odigraju svoje predstave vrlo uspješno ocijenjene na ovogodišnjem Lidranu i s oduševljenjem prihvaćene na njihovim školskim priredbama.

Poruke kao što su promicanje dječjih sloboda i prava na igru, druženje, mogućnost iskazivanja vlastite osobnosti u predstavi Duga nastaloj po književnom predlošku Dinka Šimunovića te vrlo snažna poruka protiv raznih oblika vršnjačkoga nasilja u predstavi Kad nitko ne gleda, autorskom radu Matilde Marković, osnovne su u ovim dvjema potresnim scenskim igrama. Izniknule iz prepoznatljivog redateljskog potpisa učiteljice Matilde Marković,  dijalozima, monolozima te zanimljivim scenskim rješenjima oblikovanim glasovima i tijelima izvođača, stvaranjem upečatljivih slika, učenici su stvorili još jednu čaroliju kazališta u malom i dokazali da su za kazalište doista dovoljni glumci i publika. Ako su još i glumci i publika djeca, vršnjaci, čarolija njihove interakcije još je veća i bolja.

Zadovoljstvo glumaca što ih netko zove kako bi uživao u njihovoj kreativnosti i izražajnosti i zadovoljstvo publike koja je obogaćena višestrukim doživljajem ljepote i sugestivnosti, najbolji su zalog da bi se ovakva suradnja mogla i trebala nastaviti.